4.8X60 TERASSIRUUVI HDS A2 250 KPL/LTK

Tuotenumero:

701564

37,65 

/ PKT (0,15 €/KPL)

ESSVE HDS terassiruuvi A2 on tarkoitettu tavalliselle painekyllästetylle puutavaralle. Ruuvi asennetaan terassilautaan HDS-asennustyökalun ja -kärjen avulla. Nuolenmuotoinen kärki minimoi halkeiluriskin, sekä vähentää kiinnitysmomenttia.
HUOM!! Tämä on uusi malli ruuvista.

Toimitusaika:  Lähetettynä 2-5 arkipäivää. Varastotuote noudettavissa heti.

Saatavuus: 54 / PKT varastossa (Suurempi määrä jälkitoimituksena tai tarjouspyyntönä.)

Alin hinta 30-päivän ajalta ( 11.5.2026 ): 37,65 

4.8X60 TERASSIRUUVI HDS A2 250 KPL/LTK

ESSVE HDS terassiruuvi A2 on tarkoitettu tavalliselle painekyllästetylle puutavaralle.

Ruuvi on valmistettu ruostumattomasta teräksestä A2. Nuolenmuotoinen kärki minimoi halkeiluriskin, sekä vähentää kiinnitysmomenttia. Kannan alla olevan kierteen ansiosta saadaan korkea puristusvoima terassilaudan ja kantavan koolauksen välille, sylinterinmuotoisen kannan ansiosta sisäänmenoreikä jää vain minimaalisesti näkymään. Ruuvi on varustettu TX-kärjellä.

Ruuvi asennetaan terassilaudan kylkeen erikoiskärjen ja asennustyökalun avulla. Ruuvi täyttää lain vaatimat CE vaatimukset EN14592 mukaisesti.

Asennus

  • 4,8 x 60 on tarkoitettu lautatavaran vahvuuksille: 25 – 34 mm ja maks. leveys 145 mm.
  • Suositeltu kierrosluku: n. 400-1200/min.
Paino 0,923 kg (kilogramma)
Mitat 13,5 × 9 × 8 cm (senttimetri)